Shia LaBeouf - Životopis

13. prosince 2009 v 20:34 | Verča |  Shia LaBeouf
Povolání:
Herec, producent, režisér

Věk: 23

Datum narození: 11.06.1986

Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Znamení: Blíženci

Výška: 176 cm

Životopis:

Shia Saide LaBeouf se narodil 11. června 1986 v Los Angeles jako jediné dítě matce, tanečnici a baleríně Shayne a otci, veteránovi z Vietnamu, Jeffreymu Craigovi LaBeoufovi, který si přivydělával jako klaun nebo mimik. Jméno Shia znamená v hebrejštině "dar od Boha" a příjmení z francouzštiny "Le Boeuf" znamená "hovězí." Malý Shia byl odjakživa veden k židovskému náboženství, koneckonců jeho matka má židovské kořeny. O svých rodičích říkal, že jsou "podivní".

Když bylo Shiovi 10 let, kouřil společně s otcem pravidelně marihuanu. Posléze se rodiče rozešli a každý šel vlastní cestou. Již od malička ale Shia měl komediální talent a bavil své sousedy a kolemjdoucí svými humornými vložkami o tom, jak se mu podařilo "vymanit" z nepřátelského prostředí. Ve stejném věku, tedy 10 letech, začal malý Shia bavit diváky v malých klubech na tzv. "talking dirty", což byly prakticky komediální vystoupení vestoje před obecenstvem.

LaBeouf následně našel agenta a prostřednictvím jeho osoby figuroval v několika i finančně úspěšných vystoupeních. Tři měsíce poté vzal Shia lukrativní nabídku na seriál BÁJEČNÍ STEVENSOVI, který běžel každý týden na stanici Disney Channel, kde ztvárnil flegmatického a líného žáka sedmé třídy, který nijak nezapadá do úspěšné a bohaté rodinky. Jeho výkon mu vynesl několik nominací a cenu Emmy za nejlepší dětský výkon.

Dá se říct, že rok 2003 byl pro Shiu revoluční. Zahrál si jak menší roli v pokračování CHARLIEHO ANDÍLKŮ, tak i větší roli v rodinném dramatu DÍRY po boku Sigourney Weaverové či Jona Voighta. Také se vrátil ke své televizní prvotině v celovečerním snímku STEVENSOVI BODUJÍ, ale film měl téměř nulový ohlas. Následující roky však byly vstupenkou do první ligy, a nejen díky hlavní roli v dramatu GOLFOVÝ SEN, ale také díky menším rolím v komerčně úspěšných snímcích JÁ, ROBOT a CONSTANTINE.

Následoval další, neméně úspěšný rok s hlavní rolí v citlivém dramatu A GUIDE TO RECOGNIZING YOUR SAINTS o nesnadném dospívání a drama podle skutečných událostí ATENTÁT V AMBASSADORU napěchovaný hvězdami. Po roce 2007 se ovšem nadobro vryl do paměti diváků jako teenager ohrožován sériovým vrahem v thrilleru DISTURBIA, prostý Sam okouzlený Optimus Primem v letním blockbusteru TRANSFORMERS, či jako tučňák Cody, jemuž propůjčil hlas v animovaném filmu DIVOKÉ VLNY.

Z LaBeoufa roste velká herecká osobnost a vědom si toho je především Steven Spielberg, který s ním má do budoucnosti velké plány. Mluví o něm jako o "Hanksovi zamlada" a momentálně s ním natáčí čtvrtého INDIANA JONESE. Shia se již zavázal smlouvou k pokračování úspěšných TRANSFORMERŮ a měl by se objevit i v dalším thrilleru D.J. Carusa s názvem EAGLE EYE.

Shia LaBeouf se právě podílí na natáčení nového filmu New York, I love you a po uspěšném Transformers, pomsta poražených se uvažuje i o třetím díle. Taky má být 5. díl Indiana Jones, kde si Shia zahraje hlavní roli.


Filmografie:

Jako herec
2009 -New York, I Love You role: Jacob
2009 -Transformers: Pomsta poražených (Transformers 2: Revenge of the Fallen) role: Sam Witwicky
2008 -Indiana Jones a Království křišťálové lebky (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull) role: Mutt Williams
2007 -Disturbia role: Kale Brecht
2007 -Divoké vlny (Surf's Up) role: Cody Maverick
2007 -Transformers role: Sam Witwicky
2006 -Atentát v Ambassadoru (Bobby) role: Cooper
2005 -Constantine role: Chas Kramer
2005 -Golfový sen (Greatest Game Ever Played, The) role: Francis Ouimet
2004 -Já, robot (I, Robot) role: Farber
2003 -Charlieho andílci: Na plný pecky (Charlie's Angels: Full Throttle) role: Max
2003 -Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd) role: Lewis
2003 -Díry (Holes) role: Stanley Yelnats / Caveman
2002 -Tru Confessions role: Eddie Walker
2001 -A Weak First Week role: Louis Stevens
2000 -Luscious Lou role: Louis Stevens


Odkazy:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama